Fasciotomia partialna LF

W obrębie ręki, w tym dłoni może dochodzić do różnego rodzaju nieprawidłowości, urazów i uszkodzeń, które wymagają zastosowania nie tylko odpowiednich ćwiczeń i leczenia zachowawczego, ale również wdrożenia zaawansowanych technik zabiegowych. Wśród dolegliwości kończyny górnej można wymienić schorzenia tkanki łącznej, takie jak np. przykurcze. Wówczas jedną z metod leczenia operacyjnego jest fasciotomia partialna LF. Taką procedurę przeprowadzają wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści z HANDPROJECT Clinic Mini Medica w Gdańsku.

Kiedy wykonywana jest fasciotomia partialna LF?

  • W obrębie ręki może dojść do rozwoju choroby tkanki łącznej, w wyniku której pojawia się jej nadmierny przerost powodujący nieprawidłowości w sprawności i funkcjonowaniu kończyny. W schorzeniu takim jak przykurcz Dupuytrena najczęściej przykurcze pojawiają się w obrębie czwartego i piątego palca dłoni. Niemożliwe staje się wówczas ich pełne wyprostowanie, a Pacjentom mogą towarzyszyć dolegliwości bólowe.
  • O ile przykurcz Dupuytrena zostanie wykryty wcześnie, pomóc mogą odpowiednio dobrane ćwiczenia fizjoterapeutyczne i zastosowanie metod nieinwazyjnych. Jednak w stanach zaawansowanych schorzenia wdrażane jest leczenie operacyjne, jak np. fasciotomia partialna LF.
  • Fasciotomia to zabieg operacyjny, który stosowany jest również w leczeniu różnego rodzaju nieprawidłowości aparatu mięśniowo-więzadłowego i przy powikłaniach związanych z niewłaściwą odbudową struktur anatomicznych. To zabieg wykonywany niekiedy po urazach kości i okolicznych tkanek, w przypadku zespołu ciasnoty przedziałów powięziowych oraz przy niektórych rodzajach niedokrwienia kończyn.

Na czym polega fasciotomia partialna LF?

  • Fasciotomia partialna LF jest jedną z zaawansowanych technik operacyjnych, które stosowane są w celu usunięcia tkanki zmienionej chorobowo w sposób całkowity. Zabieg polega na wykonaniu odpowiednich nacięć, a następnie za pomocą specjalistycznych narzędzi i urządzeń precyzyjnym usunięciu przerostów lub innych nieprawidłowości anatomicznych wpływających na niesprawność ręki i występowanie dolegliwości bólowych u Pacjenta. Obszar poddany fasciotomii partialnej LF wskutek wdrożenia działania uwolniony zostaje od charakterystycznego przykurczu.
  • Zastosowanie fasciotomii partialnej LF zazwyczaj pozwala pozbyć się schorzenia w sposób trwały i zapobiega nawrotom schorzeń, takich jak przykurcz Dupuytrena. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a Pacjent może wrócić do domu tego samego lub następnego dnia po zabiegu. Rekonwalescencja i powrót do pełni sił po przeprowadzeniu fasciotomii partialnej LF trwa zazwyczaj od dwóch do sześciu tygodni.
  • Fasciotomia partialna LF, jak i inne zabiegi operacyjne przeprowadzane z wykorzystaniem innowacyjnych metod nieinwazyjnych wykonywane są w HANDPROJECT Clinic Mini Medica w Gdańsku. To nowoczesna placówka wyposażona w sprzęt najnowszej generacji, gdzie doświadczeni specjaliści z zakresu chirurgii ręki kompleksowo diagnozują i wdrażają odpowiednie leczenie dopasowane do indywidualnego przypadku Pacjenta.

Leczenie w Handproject Clinic

  • Zapraszamy do kontaktu i szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i umówimy dogodny oraz nieodległy termin konsultacji z naszymi najlepszymi specjalistami, którzy dokonają szczegółowej diagnostyki i dobiorą indywidualną formę pomocy oraz działania.

Bądźmy w kontakcie

Adres